Chci originální design kuchyně od architekta

Zjistit více

Rustikální kuchyně

Rustikální kuchyně - Kuchyně Jinak

Rustikální kuchyň poznáte na první pohled. Tuto kuchyň můžeme nazvat také tradiční kuchyní, která na první pohled vyzařuje pocit tepla, spokojenosti a rodinné pohody. Jedná se o zdobenou kuchyň, která se nejčastěji vyrábí v dřevěném provedením. 

Rustikální kuchyně vyrábíme v řadě devin, nejčastěji v tmavších odstínech dubu, třešně nebo calvadosu. Rustikální kuchyně můžete také vidět v provedení laku, bílém či krémovém. Co se materiálu týče, nemusíme nutně volit materiál masivního dřeva, tzv. masiv (byť je znakem rustiky), můžeme volit také levnější variantu a to imitaci fólií. 

Typickými znaky rustikálních kuchyní jsou oblé tvary kuchyňských dvířek, kuchyňských skříněk, rovněž jsou zde nejrůznější příkrasy jako jsou zábradlíčka, poličky, porcelánové kořenky či mosazné úchytky. Doménou rustikálních kuchyní jsou rampy, barové stolky, vitráže v kuchyňských dvířkách a další propracované detaily. Horní skříňky rustikálních kuchyní jsou většinou různě výškově členité a většinou jsou vyšší. Mimo vitráží se v nich často používá profilované sklo nebo dřevěné mřížky, které jsou mořené do odstínů celé kuchyně. Kuchyňská dvířka mají složité hluboké profily, mnohdy opatřené v horní části obloukem. Rustikální kuchyně mají také na dvířkách patinovanou porvrchovou úpravu a na horních skříňkách ozdobné věncové lišty. 

Do skupiny rustikálních kuchyní patří také velicé oblíbené venkovské nebo také selské kuchyně, které jsou zpracovávány převážně do světlých odstínů. Často jsou zdobeny celou řadou detailních prvků a ramp. Kuchyňská dvířka těchto venkovských kuchyní mají "palubkové" provedení a kartáčovanou probarvenou dýhu, například světle zelenou barvou. 

Co se spotřebičů týče, k rustikálním kuchyní patří velké krbové digestoře nebo digestoře vyrobené ze sádrokartonu a obložené obkladem. Pracovní desky u rustikálních kuchyní jsou většinou buď přímo kamenné, nebo imitaci kamene. Zajímavým tipem je také pracovní deska vyrobena z obkladu. 

Rustikální kuchyně se hodí spíše než do panelákového bytu do rodinného domu, nebo na chalupu. Ovšem, proti gustu ... Hodně záleží také na tom, v jakém stylu je celý byt vybavený, neboť je-li byt v rustikálním, starodávném stylu, moderní či klasická kuchyň by vypadala v tomto bytu příliš nevhodně. 

Fotogalerie našich rustikálních kuchyní - Kuchyně Jinak

Připravili jsme pro vás inspiraci rustikálních kuchyní. Nutno podotknout, že zde nejsou všechny naše rustikální kuchyně, které jsme vyrobili, avšak Vám je zde budeme postupně doplňovat.

U každé kuchyně naleznete detailní informace o použitém materiálu, práce spojené s výrobou dané kuchyně a na požádaní kompletní cenová kalkulace dané moderní kuchyně. 

Kontaktujte nás

Máte zájem o kuchyni nebo o jiné informace? Pošlete nám požadavek a ozveme se Vám zpět.

Beru na vědomí zpracování osobních údajů. Osobním údajem fyzické osoby je zejména její jméno a příjmení, adresa, e-mail, telefonní číslo, bankovní spojení, IČO a DIČ. Správcem těchto osobních údajů je firma Martin Richtár. Osobní údaje zpracováváme v rozsahu nezbytném pro splnění smlouvy, pro plnění s tím spojených právních povinností a oprávněných zájmů správce. Podrobné informace o zpracovávání osobních údajů naleznete zde.

Reference

  • Jana Hudečková
  • Barbora Škůrková, Havířov
  • Paní Eva Šacherová, Ostrava

Dobrý den, moje sousedka si pořídila novou kuchyň. Jelikož se mi velice líbila, požádala jsem si o kontakt na Vaší firmu a oslovila Vás.Návrh a cenová nabídka byly pro mě přijatelné, tak jsme se domluvili na termínu realizace. Byli jste velice vstřícní a ochotní. Měla jsem požadavek i na zednické práce (posunutí dveří). byla jsem velmi ráda, že mi to Vaši dělníci provedli. S dělníky jsem byla velmi spokojená, byli pracovití, spolehliví a odvedli dobrou práci. Tuto firmu určitě doporučuji! Cenově výhodná a spolehlivá.

Protože nová kuchyňská linka měla být dárkem mým rodičům k dvacetiletému výročí jejích svatby, hledala jsem firmu, která celou kuchyň nejen vyrobí a namontuje, ale také a to především firmu, která kuchyň vyrobí a namontuje opravdu v termínu, kdy budou rodiče týden na chalupě. Jsem ráda, že jsem dala na doporučení a vše se povedlo.

Vybrat si tu správnou firmu pro svou novou kuchyň je velmi těžké, asi jako výhra ve sportce. Zvláště když máte samé špatné zkušenosti svých známých. Já se trefila. Velkou předností této firmy vidím v tom, že pánové kteří k nám přišli montovat naši novou kuchyňskou linku ve sjednaném termínů se věnovali jenom nám, neodbíhali k jiným svým souběžně realizovaným zakázkám, neodcházeli hned po ránu se slovy „něco nám chybí, přijedeme zítra“ a hlavně akutně řešili nepředvídatelné problémy, které se vyskytovaly v průběhu prací jako například úprava elektrikářem špatně umístěných zásuvek, nebo položení PVC, když smluvený podlahář nedorazil.

Všechny reference