Chci originální design kuchyně od architekta

Zjistit více

Kdy je opravdu pravý čas na plánování kuchyně?

Mnoho lidí se zajímá a ptá, kdy je opravdu ten pravý čas na to začít plánovat novou kuchyň.

Můžeme vám říci pouze to, že je to opravdu individuální. Každý zákazník je úplně jiný, má jiné požadavky, jiné otázky a potřeby a od toho se odvíjí celé plánování a celková realizace nové kuchyně. 

Někteří lidé se rozhodují o výrobě nové kuchyně týdny, jiné se rozhodují měsíce či dokonce několik let - doslova jim to "chvíli" trvá. Nicméně existují takoví zákazníci, kteří se rozhodnou o výrobě nové kuchyně během několika minut. 

První myšlenky o nové kuchyni Vás určitě napadnout ve chvíli, když zrovna řešíte koupi domu či koupi bytu. Na začátku si musíte nejdříve ujasnit, jak velkou a jak dispozičně řešenou kuchyň vůbec chcete, a podle toho hledat ideální prostory. Rovněž je zde vhodná chvíle, kdy se musíte rozhodnout, zda zvolíte kuchyň jako samostatnou místnost, popřípadě preferujete kuchyň spojenou s obývacím prostorem. 

Pravý čas plánování začíná ve chvíli, kdy naběhnou řemeslníci do vaši kuchyně (prozatím holé místnosti) a začnou připravovat její instalace. Například, když se staví novostavba, tak již při její hrubé stavbě musíte vědět, kde bude umístěn sporák a kde dřez. A právě v tuto chvíli se mohou udělat chyby, kdy instalace (voda, plyn, elektřina) připravíte univerzálně a při plánování nové kuchyně vám nezbyde nic jiného, než kuchyň přizpůsobovat předem připraveným instalacím nebo instalace celé předělat. 

Jestliže chcete postupovat správně, tak svou kuchyň vyberte ještě před tím, než k vám naběhnou řemeslníci a začnou se ptát, kde mají být potřebné instalace umístěny. 

Další čas plánování kuchyně začíná ve chvíli, když se vám již stávající kuchyň nelíbí a rádi byste kuchyň novou. Zde již nic nenaděláte a máte dvě možnosti. Buď si novou kuchyň necháte sestavit na již zařízené instalace, nebo se instalace předělají podle nové kuchyně. 

Kvalitní kuchyňská studia se poznají podle toho, že Vám v rámci celé realizace kuchyně dosavadní instalace předělají podle nové kuchyně. 

Kontaktujte nás

Máte zájem o kuchyni nebo o jiné informace? Pošlete nám požadavek a ozveme se Vám zpět.

Beru na vědomí zpracování osobních údajů. Osobním údajem fyzické osoby je zejména její jméno a příjmení, adresa, e-mail, telefonní číslo, bankovní spojení, IČO a DIČ. Správcem těchto osobních údajů je firma Martin Richtár. Osobní údaje zpracováváme v rozsahu nezbytném pro splnění smlouvy, pro plnění s tím spojených právních povinností a oprávněných zájmů správce. Podrobné informace o zpracovávání osobních údajů naleznete zde.

Reference

  • Jana Hudečková
  • Barbora Škůrková, Havířov
  • Paní Eva Šacherová, Ostrava

Dobrý den, moje sousedka si pořídila novou kuchyň. Jelikož se mi velice líbila, požádala jsem si o kontakt na Vaší firmu a oslovila Vás.Návrh a cenová nabídka byly pro mě přijatelné, tak jsme se domluvili na termínu realizace. Byli jste velice vstřícní a ochotní. Měla jsem požadavek i na zednické práce (posunutí dveří). byla jsem velmi ráda, že mi to Vaši dělníci provedli. S dělníky jsem byla velmi spokojená, byli pracovití, spolehliví a odvedli dobrou práci. Tuto firmu určitě doporučuji! Cenově výhodná a spolehlivá.

Protože nová kuchyňská linka měla být dárkem mým rodičům k dvacetiletému výročí jejích svatby, hledala jsem firmu, která celou kuchyň nejen vyrobí a namontuje, ale také a to především firmu, která kuchyň vyrobí a namontuje opravdu v termínu, kdy budou rodiče týden na chalupě. Jsem ráda, že jsem dala na doporučení a vše se povedlo.

Vybrat si tu správnou firmu pro svou novou kuchyň je velmi těžké, asi jako výhra ve sportce. Zvláště když máte samé špatné zkušenosti svých známých. Já se trefila. Velkou předností této firmy vidím v tom, že pánové kteří k nám přišli montovat naši novou kuchyňskou linku ve sjednaném termínů se věnovali jenom nám, neodbíhali k jiným svým souběžně realizovaným zakázkám, neodcházeli hned po ránu se slovy „něco nám chybí, přijedeme zítra“ a hlavně akutně řešili nepředvídatelné problémy, které se vyskytovaly v průběhu prací jako například úprava elektrikářem špatně umístěných zásuvek, nebo položení PVC, když smluvený podlahář nedorazil.

Všechny reference