Chci originální design kuchyně od architekta

Zjistit více

Jak na údržbu kuchyňského nábytku?

Jak nad údržbou kuchyňského nábytku vyzrát?

Je to opravdu jednoduché, stačí dodržovat pár základních pravidel, který platí pro veškerý kuchyňský nábytek. 

Kuchyňský nábytek můžete udržovat v čistotě:

 • Kuchyňský nábytek chraňte před dlouhodbým působením přímého slunečního záření.
 • Dlouhodobé působení ochranných prostředků, úpravami nábytku může dojít k ovlivnění odstínu barvy (zesvětlení či zmavení).
 • Kuchyňský nábytek špatně snáší vysoké nebo velmi nízké teploty.
 • Chraňte svou kuchyň proti agresivními chemikáliemi a mycími prostředky. 
 • Kuchyňský nábytek je snadno poškoditelný vodou a zvýšenou vlhkostí - některý nábytek není vhodný do místností se zvýšenou vlhkostí (například koupelen). Devo vám nabobtnává a praská - toto poškození je již trvalé a nelze ho opravit. Dbejte tedy na to, aby kuchyňská dvířka byla suchá a v profilech nezůstávala voda. Nejlépe odolným materiálem jsou laková kuchyňská dvířka. 

Jak udržujeme kuchyň podle typu materiálu - dřevo/masiv, fólie, lak

Jak udržovat kuchyň z masivu / dřevěné dýhy

Materiál dřevo je náročnější povrchovou úpravou, což se odraží také do její údržby, která není nejsnažší. Jak tedy udržovat dřevěnou kuchyňskou linku v čistotě? Základní údržbu provádějte měkkým hadříkem a vlažnou vodou. Jestliže však máte kuchyňský nábytek příliš zašpiněný, přidejte do vody běžný saponát. Avšak se vyhněte čističům, které obsahují abrazivní složky, které by mohly trvale poškodit vrchní vrstvu. Po omytí dvířek je důležité kuchyňská dvířka důkladně osušit, a to proto, aby do prolisů nezůstala voda. Na závěr dřevo ošetřete vhodným prostředkem. 

Jak udržovat fóliovou kuchyň

Materiál fólie jako imitace dřeva patří opravdu mezi nejsnažšími materiály na údržbu. Na čištění je zapotřebí pouze jarová vlažná voda. Některé druhy fólií mají zrnitý povrch, který se může trochu hůře čistit. Fólie je však vzhledem ke svým vlastnostem a přijatelné pořizovací ceně vhodná do mladé rodiny s dětmi (časté zašpinění kuchyně). 

Jak udržovat lakovanou kuchyň

Kuchyňská lakovaná dvířka se objevují buď v matné nebo lesklé povrchové úpravě. I když si většina z vás myslí, že lesklé laky jsou velmi náročné na údržbu, není tomu tak. Ve srovnání s maty je to mnohem lepší. Opravdu hladký povrch bez jemné zrnitosti se velmi snadno udržuje. Postačí vám pouze čistá voda, případný běžný saponát a měkký hadřík. Buďte opatrní, zranitelným místem laků je jejich poškrábání, proto pozor na všechny abrasivní mycí prostředky a houbičky. 

Chcete poradit s údržbou vaší kuchyně?

V tuto chvíli od nás automaticky získáváte:

Odbornou konzultaci ohledně:

 • materiálu nové kuchyně,
 • vybavení nové kuchyně,
 • kuchyňských spotřebičů
 • údržby kuchyně.

 

Víte, jak správně postupovat při plánovaní nové kuchyně?

Nechte si odborně poradit!

Ušetříte tím spoustu starostí, času a peněz.

 

Vyplňte kontaktní formulář (po stisknutím tlačítka "ZÍSKAT ZDARMA",

My se Vám do 48 hodin ozveme!

Kontaktujte nás

Máte zájem o kuchyni nebo o jiné informace? Pošlete nám požadavek a ozveme se Vám zpět.

Beru na vědomí zpracování osobních údajů. Osobním údajem fyzické osoby je zejména její jméno a příjmení, adresa, e-mail, telefonní číslo, bankovní spojení, IČO a DIČ. Správcem těchto osobních údajů je firma Martin Richtár. Osobní údaje zpracováváme v rozsahu nezbytném pro splnění smlouvy, pro plnění s tím spojených právních povinností a oprávněných zájmů správce. Podrobné informace o zpracovávání osobních údajů naleznete zde.

Reference

 • Jana Hudečková
 • Barbora Škůrková, Havířov
 • Paní Eva Šacherová, Ostrava

Dobrý den, moje sousedka si pořídila novou kuchyň. Jelikož se mi velice líbila, požádala jsem si o kontakt na Vaší firmu a oslovila Vás.Návrh a cenová nabídka byly pro mě přijatelné, tak jsme se domluvili na termínu realizace. Byli jste velice vstřícní a ochotní. Měla jsem požadavek i na zednické práce (posunutí dveří). byla jsem velmi ráda, že mi to Vaši dělníci provedli. S dělníky jsem byla velmi spokojená, byli pracovití, spolehliví a odvedli dobrou práci. Tuto firmu určitě doporučuji! Cenově výhodná a spolehlivá.

Protože nová kuchyňská linka měla být dárkem mým rodičům k dvacetiletému výročí jejích svatby, hledala jsem firmu, která celou kuchyň nejen vyrobí a namontuje, ale také a to především firmu, která kuchyň vyrobí a namontuje opravdu v termínu, kdy budou rodiče týden na chalupě. Jsem ráda, že jsem dala na doporučení a vše se povedlo.

Vybrat si tu správnou firmu pro svou novou kuchyň je velmi těžké, asi jako výhra ve sportce. Zvláště když máte samé špatné zkušenosti svých známých. Já se trefila. Velkou předností této firmy vidím v tom, že pánové kteří k nám přišli montovat naši novou kuchyňskou linku ve sjednaném termínů se věnovali jenom nám, neodbíhali k jiným svým souběžně realizovaným zakázkám, neodcházeli hned po ránu se slovy „něco nám chybí, přijedeme zítra“ a hlavně akutně řešili nepředvídatelné problémy, které se vyskytovaly v průběhu prací jako například úprava elektrikářem špatně umístěných zásuvek, nebo položení PVC, když smluvený podlahář nedorazil.

Všechny reference