Chci originální design kuchyně od architekta

Zjistit více

Úchytky jako součást kuchyňských doplňků

Úchytky neboli madla jsou nedílnou součástí kuchyňských dvířek.

úchytky neboli madlaÚchyty neboli madla jsou součástí každého funkčního nábytku v kuchyni. Díky nim se otevírají kuchyňské dvířka a bez problému se tak dostanete do vnitřního prostoru všech kuchyňských skříněk. 

Když si vybíráme úchytky, nebereme v úvahu pouze jejich praktičnost, ale také je zapotřebí brát v úvahu jejich estetičnost. A to hlavně z toho důvodu, neboť jsou úchytky součástí čelních ploch všech kuchyňských dvířek a musí se hodit k celkovému stylu kuchyně. 

Na obrázku můžeme vidět úchytky moderní kuchyně Elegant černo-bílá 4

 

Než si úchytku zakoupíte, je třeba zvážit jejich kritéria výběru.

Před samotným nákupem úchytek je dobré, abyste si madlo pořádně vyzkoušeli a ohmatali. Zvolte takový rozměr madla, který Vám bude nejvíce vyhovovat a sedí Vám dle velikosti prstů. Zmiňujeme to hlavně z toho důvodu, neboť v nabídce máme i menší typy úchytek, kde byste prst vůbec neprotáhli. 

Jde hlavně o to, že každý má jinou ruku, jinak velkou, štíhou. Jsou rovněž veliké rozdíly mezi rukou muže a ženy. 

Dalším kritériem výběru je způsob použití, tzn. způsob, jak budeme všechny kuchyňské skříňky otevírat. Je třeba myslet na to, že jednoduchá menší kuchyňská dvířka jsou lehčí než třeba výsuvné kontejnery či vestavná chladnička. Z tohoto důvodu se používají (vyrábějí) různé rozměry stejných typů úchytů.

Jaké máme typy úchytek?

Úchytky jsou:

  • Knobky = Díky nim se otevírá kuchyňská skříňka pouze uchopením do dvou prstů. Tyto úchytky mohou být vyrobeny z kovu, ze dřeva, z plastu, z porcelánu, z kamene či kombinace různých materiálů a ornamentů. Tento typ úchytek se často používá v rustikálních kuchyní.
  • Obloučky = Je velice oblíbená varianta úchytek. Tato varianta úchytek jsou nejčastěji vyráběny z kovu (lesk, mat). Optimální rozteč této úchytky je 128 mm. Tento typ úchytek se hodí do klasických kuchyní.
  • Tyčky = Jsou poslední variantou úchytek. Tyto úchytky jsou vyráběny v různých délkách. Převážně se používají na velkých výsuvných kontejnerech (délka od 15 - 120 cm). S tímto typem úchytek se můžeme setkat u moderních kuchyní s jednoduchými čistým designem. Profil úchytek může být buď váleček, nebo hranatý hranol.

 

Kontaktujte nás

Máte zájem o kuchyni nebo o jiné informace? Pošlete nám požadavek a ozveme se Vám zpět.

Beru na vědomí zpracování osobních údajů. Osobním údajem fyzické osoby je zejména její jméno a příjmení, adresa, e-mail, telefonní číslo, bankovní spojení, IČO a DIČ. Správcem těchto osobních údajů je firma Martin Richtár. Osobní údaje zpracováváme v rozsahu nezbytném pro splnění smlouvy, pro plnění s tím spojených právních povinností a oprávněných zájmů správce. Podrobné informace o zpracovávání osobních údajů naleznete zde.

Reference

  • Jana Hudečková
  • Barbora Škůrková, Havířov
  • Paní Eva Šacherová, Ostrava

Dobrý den, moje sousedka si pořídila novou kuchyň. Jelikož se mi velice líbila, požádala jsem si o kontakt na Vaší firmu a oslovila Vás.Návrh a cenová nabídka byly pro mě přijatelné, tak jsme se domluvili na termínu realizace. Byli jste velice vstřícní a ochotní. Měla jsem požadavek i na zednické práce (posunutí dveří). byla jsem velmi ráda, že mi to Vaši dělníci provedli. S dělníky jsem byla velmi spokojená, byli pracovití, spolehliví a odvedli dobrou práci. Tuto firmu určitě doporučuji! Cenově výhodná a spolehlivá.

Protože nová kuchyňská linka měla být dárkem mým rodičům k dvacetiletému výročí jejích svatby, hledala jsem firmu, která celou kuchyň nejen vyrobí a namontuje, ale také a to především firmu, která kuchyň vyrobí a namontuje opravdu v termínu, kdy budou rodiče týden na chalupě. Jsem ráda, že jsem dala na doporučení a vše se povedlo.

Vybrat si tu správnou firmu pro svou novou kuchyň je velmi těžké, asi jako výhra ve sportce. Zvláště když máte samé špatné zkušenosti svých známých. Já se trefila. Velkou předností této firmy vidím v tom, že pánové kteří k nám přišli montovat naši novou kuchyňskou linku ve sjednaném termínů se věnovali jenom nám, neodbíhali k jiným svým souběžně realizovaným zakázkám, neodcházeli hned po ránu se slovy „něco nám chybí, přijedeme zítra“ a hlavně akutně řešili nepředvídatelné problémy, které se vyskytovaly v průběhu prací jako například úprava elektrikářem špatně umístěných zásuvek, nebo položení PVC, když smluvený podlahář nedorazil.

Všechny reference