Chci originální design kuchyně od architekta

Zjistit více

K čemu slouží závěsný systém v kuchyni?

Závěsný systém v kuchyni si našel své oblíbence, ale také odpůrce.

Velikou výhodou závěsného systému v kuchyni je, že na trhu kuchyňských doplňků a příslušenství nalezneme široký sortiment skvěle padnoucích závěsných systémů, který ozdobí každou kuchyň. Nicméně Vám mohu zaručit, že kuchyňské náčiní budete mít neustále zaprášené, tudíž budete náčiní na závěsném systému často umývat. 

Co se závěsných systémů týče, opravdu je praktičtější, když si zvolíte závěsy buď čistě dekorační, nebo naopak budete kuchyňské náčiní denně používáte, čímž prach zde nedostane šanci. 

Z čeho se závěsný systém skládá.

Závěsný systém funguje na principu tyčky, která je zavěšena na zdi nebo obkladu a na tuto tyčku umisťujeme nejrůznější poličky, držáky či háčky. Nabídka je zde opravdu široká.

Základní komponenty závěsného systému:

 • tyčka = základní komponent závěsného systému, kterou výrobci nabízejí v celé řadě velikostí. Tuto tyčku lze jakkoliv upravovat, spojovat, zahýbat. 
 • uchycovací komponenty = jsou jedním z příslušenství tyčky
 • koncové krytky = jsou jedním z příslušenství tyčky

Další komponenty závěsného systému:

 • držáky na nože
 • držáky na kuchařky 
 • nádoby na náčiní
 • háčky = slouží k zachycení obraceček a vařeček
 • držáky na fólie s řezací hranou

Závěsný systém v nejrůznějších povrchových úpravách.

Nejčastěji se můžeme setkat s chromovanou úpravou závěsného systému. U tohoto typu závěsného systému je nabídka opravdu široká. Do moderních kuchyní se hodí chrom, mat či nerez. Do rustikálních kuchyní se hodí spíše mosaz či starocín.

Můžeme se setkat s nejrůznějšíma variantama závěsných systému do obkladu. Základním typem je tyčka kruhovitého profilu, na kterou se příslušenství jednoduše zavěsí. Jednotlivé komponenty mají samozřejmě svého výrobce, proto je mnohdy nelze mezi sebou kombinovat. 

Další možností je profil tyčky ve tvaru písmene "D" nebo čočky, na které se příslušenství nezavěšuje, ale nasouvá se do profilu.

Kontaktujte nás

Máte zájem o kuchyni nebo o jiné informace? Pošlete nám požadavek a ozveme se Vám zpět.

Beru na vědomí zpracování osobních údajů. Osobním údajem fyzické osoby je zejména její jméno a příjmení, adresa, e-mail, telefonní číslo, bankovní spojení, IČO a DIČ. Správcem těchto osobních údajů je firma Martin Richtár. Osobní údaje zpracováváme v rozsahu nezbytném pro splnění smlouvy, pro plnění s tím spojených právních povinností a oprávněných zájmů správce. Podrobné informace o zpracovávání osobních údajů naleznete zde.

Reference

 • Jana Hudečková
 • Barbora Škůrková, Havířov
 • Paní Eva Šacherová, Ostrava

Dobrý den, moje sousedka si pořídila novou kuchyň. Jelikož se mi velice líbila, požádala jsem si o kontakt na Vaší firmu a oslovila Vás.Návrh a cenová nabídka byly pro mě přijatelné, tak jsme se domluvili na termínu realizace. Byli jste velice vstřícní a ochotní. Měla jsem požadavek i na zednické práce (posunutí dveří). byla jsem velmi ráda, že mi to Vaši dělníci provedli. S dělníky jsem byla velmi spokojená, byli pracovití, spolehliví a odvedli dobrou práci. Tuto firmu určitě doporučuji! Cenově výhodná a spolehlivá.

Protože nová kuchyňská linka měla být dárkem mým rodičům k dvacetiletému výročí jejích svatby, hledala jsem firmu, která celou kuchyň nejen vyrobí a namontuje, ale také a to především firmu, která kuchyň vyrobí a namontuje opravdu v termínu, kdy budou rodiče týden na chalupě. Jsem ráda, že jsem dala na doporučení a vše se povedlo.

Vybrat si tu správnou firmu pro svou novou kuchyň je velmi těžké, asi jako výhra ve sportce. Zvláště když máte samé špatné zkušenosti svých známých. Já se trefila. Velkou předností této firmy vidím v tom, že pánové kteří k nám přišli montovat naši novou kuchyňskou linku ve sjednaném termínů se věnovali jenom nám, neodbíhali k jiným svým souběžně realizovaným zakázkám, neodcházeli hned po ránu se slovy „něco nám chybí, přijedeme zítra“ a hlavně akutně řešili nepředvídatelné problémy, které se vyskytovaly v průběhu prací jako například úprava elektrikářem špatně umístěných zásuvek, nebo položení PVC, když smluvený podlahář nedorazil.

Všechny reference