Chci originální design kuchyně od architekta

Zjistit více

Pracovní desky z Masivního dřeva

Pracovní deska z masivního dřeva patří v českých kuchyní mezi málo používané. Proč?

I přes svoji rostoucí oblibu se masivní pracovní deska neobjevuje v českých kuchyní tak často, jak je tomu třeba u laminátových pracovních desek. I když lze na masivní pracovní desce přímo krájet, předem se musíte smířit s tím, že časem bude vaše pracovní deska poškrábaná a rozlité barevné tekutiny trvale zůstanou ve vyrytých částech vaší pracovní desky. 

Masivní pracovní desce můžeme také říkat "velké krájecí prkénko", kdy její opotřebení může působit jako zajímavý dekor. 

Údržba masivní pracovní desky

Jestliže chcete mít masivní pracovní desku stále jako novou, doporučuje se pracovní desku čas od času voskovat a na přípravu potravin používejte při krájení kuchyňská prkénka. Výhodou je, že pokud se Vám pracovní deska po čase přestane líbit a to hlavně z důvodu jejího opotřebení, je možné ji přebrousit a bude zase jako nová. 

Slaďte masivní pracovní desku s ostatními prvky kuchyně

Sladit masivní pracovní desku se zbytkem kuchyně je někdy komplikované - jde například o podlahu a kuchyňské dvířka. Masivní pracovní deska bude určitě vypadat krásně k jednolité vanilkové kuchyni, popřípadě když zvolíte stejný dekor masivní pracovní desky jako dekor kuchyňských dvířek. Masivní pracovní deska se hodí převážně do kuchyní venkovského francouzského stylu.

Výhody pracovní desky z masivního dřeva

  • pracovní deska z masivu dává vzhled přírodního materiálu
  • možnost pracovní desku přebrousit
  • pracovní deska je odolná proti vyšším teplotám

Nevýhody pracovní desky z masivního dřeva

  • materiál je poměrně měkký
  • pracovní deska je málo odolná proti poškrábání
  • složitější údržba pracovní desky

Kontaktujte nás

Máte zájem o kuchyni nebo o jiné informace? Pošlete nám požadavek a ozveme se Vám zpět.

Beru na vědomí zpracování osobních údajů. Osobním údajem fyzické osoby je zejména její jméno a příjmení, adresa, e-mail, telefonní číslo, bankovní spojení, IČO a DIČ. Správcem těchto osobních údajů je firma Martin Richtár. Osobní údaje zpracováváme v rozsahu nezbytném pro splnění smlouvy, pro plnění s tím spojených právních povinností a oprávněných zájmů správce. Podrobné informace o zpracovávání osobních údajů naleznete zde.

Reference

  • Jana Hudečková
  • Barbora Škůrková, Havířov
  • Paní Eva Šacherová, Ostrava

Dobrý den, moje sousedka si pořídila novou kuchyň. Jelikož se mi velice líbila, požádala jsem si o kontakt na Vaší firmu a oslovila Vás.Návrh a cenová nabídka byly pro mě přijatelné, tak jsme se domluvili na termínu realizace. Byli jste velice vstřícní a ochotní. Měla jsem požadavek i na zednické práce (posunutí dveří). byla jsem velmi ráda, že mi to Vaši dělníci provedli. S dělníky jsem byla velmi spokojená, byli pracovití, spolehliví a odvedli dobrou práci. Tuto firmu určitě doporučuji! Cenově výhodná a spolehlivá.

Protože nová kuchyňská linka měla být dárkem mým rodičům k dvacetiletému výročí jejích svatby, hledala jsem firmu, která celou kuchyň nejen vyrobí a namontuje, ale také a to především firmu, která kuchyň vyrobí a namontuje opravdu v termínu, kdy budou rodiče týden na chalupě. Jsem ráda, že jsem dala na doporučení a vše se povedlo.

Vybrat si tu správnou firmu pro svou novou kuchyň je velmi těžké, asi jako výhra ve sportce. Zvláště když máte samé špatné zkušenosti svých známých. Já se trefila. Velkou předností této firmy vidím v tom, že pánové kteří k nám přišli montovat naši novou kuchyňskou linku ve sjednaném termínů se věnovali jenom nám, neodbíhali k jiným svým souběžně realizovaným zakázkám, neodcházeli hned po ránu se slovy „něco nám chybí, přijedeme zítra“ a hlavně akutně řešili nepředvídatelné problémy, které se vyskytovaly v průběhu prací jako například úprava elektrikářem špatně umístěných zásuvek, nebo položení PVC, když smluvený podlahář nedorazil.

Všechny reference