Chci originální design kuchyně od architekta

Zjistit více

K čemu slouží pracovní desky?

Pracovní deska slouží k práci v kuchyni.

Jak již tomu z názvu vyplývá, pracovní desky jsou určeny převážně k přípravě pokrmů v kuchyni. Mnoho lidí si myslí, že když si do své kuchyně pořídí pracovní desku, tak na ní mohou přímo krájet či klepat. Není tomu tak! Vezmeme si příklad žulové pracovní desky nebo desky technistone, kdy častým krájením na této pracovní desce se časem mohou objevit přímo v desce vrypy, s čímž se můžete klidně vyrovnat. Nicméně si takovým to krájením s velkou pravděpodobností ztupíte všechny své nože.

Nevhodné krájení může zcela poničit pracovní desku.

Co si budeme povídat, nejméně vhodné je krájení přímo na pracovní desce laminátové, což má za následek vznik rýh a zářezů přímo do lamina. Pod laminátem je už jen dřevotřísková deska, která vodě nedokáže odolat. Při krájení potravin proto doporučujeme vždy používat prkénko. Světlou výjimkou jsou masivní pracovní desky, ale i do nich se časem vyryjou rýhy a zářezy vzniklé nožem. Jestliže i tak neholdujete prkénkem, pamatujte na hygienické nároky každého z nás.

Odolnost pracovní desky proti chemikáliím, barvivům, vysoké teplotě

Všechny druhy pracovních desek jsou odolné proti cehmikáliím (např. ocet, koncentrované ovocné šťávy), proti barvivům (např. červená řepa), nebo proti vysoké teplottě. Všechny pracovní desky snesou teplotu do 160°C, vyšší teplotu však již snesou pouze pracovní desky z kamene či jiné směsi. Opět musíme zdůraznit fakt, že jestliže budete pokaždé dávat na jedno místo pracovní desky například rozpálený pekáč, časem se nevyhnete například změně barvy na pracovní desce, změně struktury pracovní desky.  

Kontaktujte nás

Máte zájem o kuchyni nebo o jiné informace? Pošlete nám požadavek a ozveme se Vám zpět.

Beru na vědomí zpracování osobních údajů. Osobním údajem fyzické osoby je zejména její jméno a příjmení, adresa, e-mail, telefonní číslo, bankovní spojení, IČO a DIČ. Správcem těchto osobních údajů je firma Martin Richtár. Osobní údaje zpracováváme v rozsahu nezbytném pro splnění smlouvy, pro plnění s tím spojených právních povinností a oprávněných zájmů správce. Podrobné informace o zpracovávání osobních údajů naleznete zde.

Reference

  • Jana Hudečková
  • Barbora Škůrková, Havířov
  • Paní Eva Šacherová, Ostrava

Dobrý den, moje sousedka si pořídila novou kuchyň. Jelikož se mi velice líbila, požádala jsem si o kontakt na Vaší firmu a oslovila Vás.Návrh a cenová nabídka byly pro mě přijatelné, tak jsme se domluvili na termínu realizace. Byli jste velice vstřícní a ochotní. Měla jsem požadavek i na zednické práce (posunutí dveří). byla jsem velmi ráda, že mi to Vaši dělníci provedli. S dělníky jsem byla velmi spokojená, byli pracovití, spolehliví a odvedli dobrou práci. Tuto firmu určitě doporučuji! Cenově výhodná a spolehlivá.

Protože nová kuchyňská linka měla být dárkem mým rodičům k dvacetiletému výročí jejích svatby, hledala jsem firmu, která celou kuchyň nejen vyrobí a namontuje, ale také a to především firmu, která kuchyň vyrobí a namontuje opravdu v termínu, kdy budou rodiče týden na chalupě. Jsem ráda, že jsem dala na doporučení a vše se povedlo.

Vybrat si tu správnou firmu pro svou novou kuchyň je velmi těžké, asi jako výhra ve sportce. Zvláště když máte samé špatné zkušenosti svých známých. Já se trefila. Velkou předností této firmy vidím v tom, že pánové kteří k nám přišli montovat naši novou kuchyňskou linku ve sjednaném termínů se věnovali jenom nám, neodbíhali k jiným svým souběžně realizovaným zakázkám, neodcházeli hned po ránu se slovy „něco nám chybí, přijedeme zítra“ a hlavně akutně řešili nepředvídatelné problémy, které se vyskytovaly v průběhu prací jako například úprava elektrikářem špatně umístěných zásuvek, nebo položení PVC, když smluvený podlahář nedorazil.

Všechny reference