Chci originální design kuchyně od architekta

Zjistit více

Kuchyňské spotřebiče - Mikrovlnná trouba

Jaké existují typy mikrovlnné trouby?

Jestli se trochu o kuchyňské spotřebiče zajímáte, určitě jste si všimli, že si na trhu můžete vybrat mikrovlnné trouby ve dvou variantách, a to buď volně stojící mikrovlnnou troubu, nebo vestavnou mikrovlnnou troubu

Na trhu naleznete širokou nabídku různých velikostí a provedení volně stojící mikrovlnné trouby. Výrobci vyrábějí mikrovlnné trouby nejen v různých velikostí, ale také jsou k dostání pro zákazníky v nejrůznějších barvách a to proto, aby Vám mikrovlnná trouba krásně ladila v nové kuchyni. 

Volně stojící mikrovlnné trouby

Hlavní nevýhodou volně stojící mikrovlnné trouby je, že v nové kuchyni na pracovní desce zabírá zbytečně místo, nebo je také nemožné ji do kuchyňského nábytku zabudovat a to bez spár či bez okolních otvorů. Volně stojící mikrovlnná trouba totiž vyžaduje spoustu místa pro větrání. 

Vestavné mikrovlnné trouby

Výrobci vyrábějí vestavné mikrovlnné trouby v podstatě ve dvou velikostech, a to buď:

 • malá vestavná mikrovlnná trouba o objemu cca 17 litrů, která se umisťuje do horní kuchyňské skříňky, nebo
 • velká vestavná mikrovlnná trouba o objemu cca 24 litrů do hluboké kuchyňské skříně, nejčastěji však do "sloupu" nad vestavnou troubu. 

Příslušenstvím vestavnné mikrovlnné trouby je rámeček, který slouží pro vestavení, nebo jsou tyto trouby tak velké, aby přímo pasovaly do kuchyňského nábytku. 

Funkce mikrovlnné trouby

Mikrovlnné trouby mají ohromnou řadu užitečných funkcí. V tuto chvíli opravdu zvažte, co vše u mikrovlnné trouby využijete, protože se mnohdy stává, že veškeré funkce vaření, které mikrovlnná trouba nabízí končí pouhým ohřátím talíře s jídlem na jeden zaběhnutý program a čas. 

Jestliže uvažujete, že budete v mikrovlnné troubě vařit, není to vůbec problém, neboť dnešní typy mikrovlnné trouby toto umožňují. 

Některé typy mikrovlnné trouby nabízejí tyto užitečné funkce:

 • věření v několika úrovních přípravy pokrmů (pouze u varianty velké mikrovlnné trouby), 
 • vaření s horkým vzduchem,
 • vaření grilem,
 • vaření v páře (je třeba dokoupit k této mikrovlnné troubě speciální příslušenství),
 • a další užitečné funkce.

U těchto modelů mikrovlnné trouby rozhodně počítejte s vyšší pořizovací cenou. 

Chcete pomoci s výběrem kuchyňských spotřebičů?

V tuto chvíli od nás automaticky získáváte:

Odbornou konzultaci ohledně:

 • materiálu nové kuchyně,
 • vybavení nové kuchyně,
 • a také kuchyňských spotřebičů.

 

Víte, jak správně postupovat při plánovaní nové kuchyně?

Nechte si odborně poradit!

Ušetříte tím spoustu starostí, času a peněz.

 

Vyplňte kontaktní formulář (po stisknutím tlačítka "ZÍSKAT ZDARMA",

My se Vám do 48 hodin ozveme!
 

Kontaktujte nás

Máte zájem o kuchyni nebo o jiné informace? Pošlete nám požadavek a ozveme se Vám zpět.

Beru na vědomí zpracování osobních údajů. Osobním údajem fyzické osoby je zejména její jméno a příjmení, adresa, e-mail, telefonní číslo, bankovní spojení, IČO a DIČ. Správcem těchto osobních údajů je firma Martin Richtár. Osobní údaje zpracováváme v rozsahu nezbytném pro splnění smlouvy, pro plnění s tím spojených právních povinností a oprávněných zájmů správce. Podrobné informace o zpracovávání osobních údajů naleznete zde.

Reference

 • Jana Hudečková
 • Barbora Škůrková, Havířov
 • Paní Eva Šacherová, Ostrava

Dobrý den, moje sousedka si pořídila novou kuchyň. Jelikož se mi velice líbila, požádala jsem si o kontakt na Vaší firmu a oslovila Vás.Návrh a cenová nabídka byly pro mě přijatelné, tak jsme se domluvili na termínu realizace. Byli jste velice vstřícní a ochotní. Měla jsem požadavek i na zednické práce (posunutí dveří). byla jsem velmi ráda, že mi to Vaši dělníci provedli. S dělníky jsem byla velmi spokojená, byli pracovití, spolehliví a odvedli dobrou práci. Tuto firmu určitě doporučuji! Cenově výhodná a spolehlivá.

Protože nová kuchyňská linka měla být dárkem mým rodičům k dvacetiletému výročí jejích svatby, hledala jsem firmu, která celou kuchyň nejen vyrobí a namontuje, ale také a to především firmu, která kuchyň vyrobí a namontuje opravdu v termínu, kdy budou rodiče týden na chalupě. Jsem ráda, že jsem dala na doporučení a vše se povedlo.

Vybrat si tu správnou firmu pro svou novou kuchyň je velmi těžké, asi jako výhra ve sportce. Zvláště když máte samé špatné zkušenosti svých známých. Já se trefila. Velkou předností této firmy vidím v tom, že pánové kteří k nám přišli montovat naši novou kuchyňskou linku ve sjednaném termínů se věnovali jenom nám, neodbíhali k jiným svým souběžně realizovaným zakázkám, neodcházeli hned po ránu se slovy „něco nám chybí, přijedeme zítra“ a hlavně akutně řešili nepředvídatelné problémy, které se vyskytovaly v průběhu prací jako například úprava elektrikářem špatně umístěných zásuvek, nebo položení PVC, když smluvený podlahář nedorazil.

Všechny reference