Chci originální design kuchyně od architekta

Zjistit více

Kuchyňské spotřebiče - Digestoř

Odsávač par neboli digestoř

Zamýšlíte si do kuchyně pořídit odsávač par, neboli digestoř? Výborně, chválíme Vás! Digestoř je velmi dobrý pomocník v každé kuchyni a to hlavně díky tomu, že i přes své malé rozměry má digestoř velmi důležitou funkci. 

Jaké typy digestoře jsou?

Na trhu se můžete setkat s těmito typy digestoře:

Komínová nebo ostrůvková digestoř 

Komínová nebo ostrůvková digestoř patří k těm odsávačům par, které mají velké rozměry. Nejčastěji bývá nerezová, čímž se stává tato digestoř dominantním a zajímavým prvkem v celé kuchyni. 

Krbová digestoř

S krbovou digestoří se můžete setkat například v rustikálních kuchyní. Většinou tyto odsávače bývají plechové nebo často dřevěné. Tyto velké a monumentální odsávače par připomínají také velmi často klasický krb. V těchto krbech je poté zabudována vestavná digestoř, která se již nevysouvá ani není vidět (zabudovaný kvádr).

Podvěsná nebo výsuvná digestoř

Podvěsná a výsuvná digestoř je zavěšená pod kuchyňskou skříňku a nijak do ní nezasahují. Jde o velice nenápadnou digestoř. Výška této digestoře je cca 12 - 18 cm. Nenápadnějšími jsou poté výsuvné digestoře, kdy jde o nízký panel (cca 4 cm), který se vytáhne zpod kuchyňské skříňky. Poté je motor digestoře vestavený do horní skříňky nad ní. 

Štěrbinová digestoř

 Novinkou je tato štěrbinová digestoř, kdy vzduch do ní není nasáván přes velkou plochu mřížky, ale úzkými štěrbinami. Tato digestoř je určitě tišší a účinnější. 

Napojení digestoře

Jestliže máte tu možnost, určitě napojte digestoř na odtahové potrubí, kterým odsátý vzduch vyvedete z místnosti ven. K tomu, aby páry z digestoře se odváděly ven, slouží důmyslný systém plastového variabilního plochého potrubí.

Jestliže takovéto napojení není možné, všechny digestoře můžete opatřit uhlíkovým filgtrem a spustit v režimu recirkulace vzduchu. Tento uhlíkový filtr vám vyčistí vzduch o pachy a vrací jej zpět do místnosti. Vlhkost však nedokáže odstranit. Filtry digestoře se musí jednou za čas měnit a to dle frekvence používání digestoře (cca 1 x 2 roky).

Jakou digestoř vybrat?

Jestliže vybíráte digestoř, zaměřte se na tyto parametry výběru:

 • vzhled digestoře
 • výkon digestoře - měl by být cca desetinásobkem objemu místnosti v m3. Samozřejmě čím věštší výkon digestoře, tím lepší.
 • objem místnosti
 • hlučnost digestoře
 • osvětlení digestoře - velmi praktické
 • další funkce digestoře - dálkové ovládání, senzory reagující na teplo a vlhko (při vaření se sami zapnout)

Chcete pomoci s výběrem kuchyňských spotřebičů?

V tuto chvíli od nás automaticky získáváte:

Odbornou konzultaci ohledně:

 • materiálu nové kuchyně,
 • vybavení nové kuchyně,
 • a také kuchyňských spotřebičů.

 

Víte, jak správně postupovat při plánovaní nové kuchyně?

Nechte si odborně poradit!

Ušetříte tím spoustu starostí, času a peněz.

 

Vyplňte kontaktní formulář (po stisknutím tlačítka "ZÍSKAT ZDARMA",

My se Vám do 48 hodin ozveme!

 

Kontaktujte nás

Máte zájem o kuchyni nebo o jiné informace? Pošlete nám požadavek a ozveme se Vám zpět.

Beru na vědomí zpracování osobních údajů. Osobním údajem fyzické osoby je zejména její jméno a příjmení, adresa, e-mail, telefonní číslo, bankovní spojení, IČO a DIČ. Správcem těchto osobních údajů je firma Martin Richtár. Osobní údaje zpracováváme v rozsahu nezbytném pro splnění smlouvy, pro plnění s tím spojených právních povinností a oprávněných zájmů správce. Podrobné informace o zpracovávání osobních údajů naleznete zde.

Reference

 • Jana Hudečková
 • Barbora Škůrková, Havířov
 • Paní Eva Šacherová, Ostrava

Dobrý den, moje sousedka si pořídila novou kuchyň. Jelikož se mi velice líbila, požádala jsem si o kontakt na Vaší firmu a oslovila Vás.Návrh a cenová nabídka byly pro mě přijatelné, tak jsme se domluvili na termínu realizace. Byli jste velice vstřícní a ochotní. Měla jsem požadavek i na zednické práce (posunutí dveří). byla jsem velmi ráda, že mi to Vaši dělníci provedli. S dělníky jsem byla velmi spokojená, byli pracovití, spolehliví a odvedli dobrou práci. Tuto firmu určitě doporučuji! Cenově výhodná a spolehlivá.

Protože nová kuchyňská linka měla být dárkem mým rodičům k dvacetiletému výročí jejích svatby, hledala jsem firmu, která celou kuchyň nejen vyrobí a namontuje, ale také a to především firmu, která kuchyň vyrobí a namontuje opravdu v termínu, kdy budou rodiče týden na chalupě. Jsem ráda, že jsem dala na doporučení a vše se povedlo.

Vybrat si tu správnou firmu pro svou novou kuchyň je velmi těžké, asi jako výhra ve sportce. Zvláště když máte samé špatné zkušenosti svých známých. Já se trefila. Velkou předností této firmy vidím v tom, že pánové kteří k nám přišli montovat naši novou kuchyňskou linku ve sjednaném termínů se věnovali jenom nám, neodbíhali k jiným svým souběžně realizovaným zakázkám, neodcházeli hned po ránu se slovy „něco nám chybí, přijedeme zítra“ a hlavně akutně řešili nepředvídatelné problémy, které se vyskytovaly v průběhu prací jako například úprava elektrikářem špatně umístěných zásuvek, nebo položení PVC, když smluvený podlahář nedorazil.

Všechny reference