Chci originální design kuchyně od architekta

Zjistit více

Zavěšení kuchyňských skříněk

Montáž spodních kuchyňských skříněk

zavěšení kuchyňských skříněkMontáž spodních kuchyňských skříněk je daleko snadnější, než zavěšení horních kuchyňských skříněk. Je to hlavně z toho důvodu, neboť spodní skříňky jsou postaveny na stavitelných nožkách na zemi a jsou vzájemně prošroubované.

Problém může však nastat, když se budeme snažit upevnit samostatně stojící mělké kuchyňské skříňky do plovoucí podlahy. V tomto případě je náročné dodržet nutnou diletaci, kdy není možné jednoduše kuchyňskou skříňku prošroubovat vrutem skrz její dno a podlahu do hmoždinky umístěné v betonu. 

Problémem může také být podlahové vytápění (elektrické, teplovodní), kdy vrutem může dojít k jejímu poškození. Proto při plánování podlahového vytápění pamatujte na to, že by topení nemělo vést pod kuchyňskou sestavou. V případě, že je podlahové vytápění umístěné pod kuchyňskou sestavou, vyřešíme tento problém tak, že prostor pod kuchyňskou sestavou budeme odvětrávat. A to docílíme tak, že kuchyňská sestava bude stát na nožičkách, anebo v soklu umístíme otvory pro větrání. Nesmíme však zapomenout na vestavnou ledničkou, kde by za žádnou cenu nemělo být vytápění. 

 

 

Zavěšení horních kuchyňských skříněk

U horních kuchyňských skříněk je montáž mnohem složitější, protože jsou pověšeny na zdi, které jsou ve většiny případů takové, jaké si je zrovna nepředstavujeme.

zavěšení kuchyňských skříněkUmakartové zdiNěkdy se můžeme setkat s tím, že musíme připevnit horní skříňky na umakartové jádro. Problémem je, že dvě vrstvy tenkého umakartu spojené polystyrenem nemohou opravdu kuchyňské skříňky udržet. Nejde o váhu samotné kuchyňské skříňky, jde o váhu kuchyňské skříňky včetně nádobí. Tento problém se dá však vyřešit a to tak, že kuchyňské skříňky zavěsíme nejprve na pevnou dřevotřískovou desku. Jinými slovy je lepší nejprve postavit tzv. předstěnu, na kterou již kuchyňskou sestavu věšíme. Druhým řešením může být připevnění pruhu nosné desky na umakart. 

Na obrázku lze vidět naši moderní kuchyň Elegant černo-bílá 1.

Zdi z duté cihly - Další problematickou variantou jsou stěny z duté cihly, ve kterých špatně drží hmoždinky. V takovém případě je nutné dutinu cihly vyplnit buď tmelem, popřípadě na trhu máme možnost zakoupit speciální hmoždinky s kotvou, která nám tento problém vyřeší. Tyto speciální hmoždinky jsou nejčastěji používány k připevňování skříněk k pevným, tenkým deskám. Tyto hmoždinky fungují na takovém principu, že je zasuneme do otvoru a utahováním vrutu se rozepne na druhé straně desky kotva. Dalším speciálním řešením v extrémně problematických podmínkách mohou být chemické hmoždinky, které po dotažení prasknou, a poté vyteklá směs ztvrdne.

Kontaktujte nás

Máte zájem o kuchyni nebo o jiné informace? Pošlete nám požadavek a ozveme se Vám zpět.

Beru na vědomí zpracování osobních údajů. Osobním údajem fyzické osoby je zejména její jméno a příjmení, adresa, e-mail, telefonní číslo, bankovní spojení, IČO a DIČ. Správcem těchto osobních údajů je firma Martin Richtár. Osobní údaje zpracováváme v rozsahu nezbytném pro splnění smlouvy, pro plnění s tím spojených právních povinností a oprávněných zájmů správce. Podrobné informace o zpracovávání osobních údajů naleznete zde.

Reference

  • Jana Hudečková
  • Barbora Škůrková, Havířov
  • Paní Eva Šacherová, Ostrava

Dobrý den, moje sousedka si pořídila novou kuchyň. Jelikož se mi velice líbila, požádala jsem si o kontakt na Vaší firmu a oslovila Vás.Návrh a cenová nabídka byly pro mě přijatelné, tak jsme se domluvili na termínu realizace. Byli jste velice vstřícní a ochotní. Měla jsem požadavek i na zednické práce (posunutí dveří). byla jsem velmi ráda, že mi to Vaši dělníci provedli. S dělníky jsem byla velmi spokojená, byli pracovití, spolehliví a odvedli dobrou práci. Tuto firmu určitě doporučuji! Cenově výhodná a spolehlivá.

Protože nová kuchyňská linka měla být dárkem mým rodičům k dvacetiletému výročí jejích svatby, hledala jsem firmu, která celou kuchyň nejen vyrobí a namontuje, ale také a to především firmu, která kuchyň vyrobí a namontuje opravdu v termínu, kdy budou rodiče týden na chalupě. Jsem ráda, že jsem dala na doporučení a vše se povedlo.

Vybrat si tu správnou firmu pro svou novou kuchyň je velmi těžké, asi jako výhra ve sportce. Zvláště když máte samé špatné zkušenosti svých známých. Já se trefila. Velkou předností této firmy vidím v tom, že pánové kteří k nám přišli montovat naši novou kuchyňskou linku ve sjednaném termínů se věnovali jenom nám, neodbíhali k jiným svým souběžně realizovaným zakázkám, neodcházeli hned po ránu se slovy „něco nám chybí, přijedeme zítra“ a hlavně akutně řešili nepředvídatelné problémy, které se vyskytovaly v průběhu prací jako například úprava elektrikářem špatně umístěných zásuvek, nebo položení PVC, když smluvený podlahář nedorazil.

Všechny reference