Chci originální design kuchyně od architekta

Zjistit více

Z jakých druhů osvětlení máme na výběr?

osvětlení v kuchyniV dnešní době je na trhu nepřeberné množství variant a typů osvětlení. Osvětlení lze rozdělit do skupin - podvěsné osvětlení, osvětlení do ramp, centrální osvětlení.

Na fotografii lze vidět osvětlení v moderní kuchyni Elegant vanilka 2.

Podvěsné osvětlení

Podvěsné osvětlení je určeno k osvětlení pracovní desky a je zabudováno těsně pod horní kuchyňské skříňky. Jestliže zvolíte jako podvěsné osvěltení zářivky s vlastním vypínačem, zásuvku 230 V umístěte těsně nad horní skříňky nebo pro tento účel připravte za horními kuchyňskými skříňky dostatečně dlouhý kabel 230 V, na který se světlo napojí. Podvěsné osvětlení v podobě různých dekoračních halogenů se zapojuje do transformátoru, který bývá nejčastěji umístěn v horní kuchyňské skříňce a je zapojený do zásuvky 230 V. Tato zásuvka je poté spojena přístupným vypínačem. 

osvětlení v kuchyniOsvětlení do ramp

Nejčastějším řešením osvětlení do ramp je osvětlení formou halogenů, které jsou zapojeny na transformátor. Jestliže je rampa napojená na horní kuchyňské skříňky, poté je třeba připravit nad nimi zásuvku 230 V. Samozřejmě, je nutné také připravit vypínač , který bude napojený na tuto zásuvku. U rampy zavěšené v prostoru je třeba připravit v místě uchycení rampy kabel 230 V. 

Centrální osvětlení

Centrální osvětlení dodává světlo celé místoti, proto je mu třeba také věnovat velikou pozornost. Centrální osvětlení lze řešit buď lustrem ve středu stropu kuchyně, nebo různě bodovým osvětlením rozmístěném po celém stropu kuchyně. Je třeba připravit kabely 230 V, které jsou ovládané vypínačem nebo stmívačem.

U některých kuchyní jsou mnohdy dvě široká okna, pod kterými vede pracovní deska. Přes den nemáme se světlem vůbec problém, avšak večer či přes zimu bude světla nedostatek, proto je třeba myslet i na tento problém. osvětlení v kuchyniToto vyřešíme vedením rampy mezi horními skříňkami a bodovkami v ní. Další možnou variantou řešení je směrový reflektor připevněný ke skříňce vedle okna. Je však důležitý být opatrný, aby reflektor nepůsobil příliš cize či nepůsobil spíše jako v pracovně. Třetím zajímavým řešením může být  umístění do stropu nízkých světel přímo nad pracovní desku (před okno). 

Kontaktujte nás

Máte zájem o kuchyni nebo o jiné informace? Pošlete nám požadavek a ozveme se Vám zpět.

Beru na vědomí zpracování osobních údajů. Osobním údajem fyzické osoby je zejména její jméno a příjmení, adresa, e-mail, telefonní číslo, bankovní spojení, IČO a DIČ. Správcem těchto osobních údajů je firma Martin Richtár. Osobní údaje zpracováváme v rozsahu nezbytném pro splnění smlouvy, pro plnění s tím spojených právních povinností a oprávněných zájmů správce. Podrobné informace o zpracovávání osobních údajů naleznete zde.

Reference

  • Jana Hudečková
  • Barbora Škůrková, Havířov
  • Paní Eva Šacherová, Ostrava

Dobrý den, moje sousedka si pořídila novou kuchyň. Jelikož se mi velice líbila, požádala jsem si o kontakt na Vaší firmu a oslovila Vás.Návrh a cenová nabídka byly pro mě přijatelné, tak jsme se domluvili na termínu realizace. Byli jste velice vstřícní a ochotní. Měla jsem požadavek i na zednické práce (posunutí dveří). byla jsem velmi ráda, že mi to Vaši dělníci provedli. S dělníky jsem byla velmi spokojená, byli pracovití, spolehliví a odvedli dobrou práci. Tuto firmu určitě doporučuji! Cenově výhodná a spolehlivá.

Protože nová kuchyňská linka měla být dárkem mým rodičům k dvacetiletému výročí jejích svatby, hledala jsem firmu, která celou kuchyň nejen vyrobí a namontuje, ale také a to především firmu, která kuchyň vyrobí a namontuje opravdu v termínu, kdy budou rodiče týden na chalupě. Jsem ráda, že jsem dala na doporučení a vše se povedlo.

Vybrat si tu správnou firmu pro svou novou kuchyň je velmi těžké, asi jako výhra ve sportce. Zvláště když máte samé špatné zkušenosti svých známých. Já se trefila. Velkou předností této firmy vidím v tom, že pánové kteří k nám přišli montovat naši novou kuchyňskou linku ve sjednaném termínů se věnovali jenom nám, neodbíhali k jiným svým souběžně realizovaným zakázkám, neodcházeli hned po ránu se slovy „něco nám chybí, přijedeme zítra“ a hlavně akutně řešili nepředvídatelné problémy, které se vyskytovaly v průběhu prací jako například úprava elektrikářem špatně umístěných zásuvek, nebo položení PVC, když smluvený podlahář nedorazil.

Všechny reference