Chci originální design kuchyně od architekta

Zjistit více

Co zahrnujeme do mycího centra? 

Do mycího centra zahrnujeme tyto kuchyňské spotřebiče - dřez, baterie, myčka nádobí, drtič odpadů a ohřívač vody

Nyní se zaměříme na instalaci jednotlivých kuchyňských spotřebičů mycího centra.

Dřez

dřezInstalace kuchyňského dřezu není složitá a poradí si s ním téměř každý. Jednoduše řečeno, dřez je spojen pomocí sifonu na dopad. Jestliže již předem odpad nemáte nachystaný, tak je třeba ho, dle pravidel, připravit.. Odpad by měl být umístěn o průměru 40 - 50 mm do místa kuchyňské dřezové skříňky, nejlépe do osy výpusti dřezu. Jestliže plánujeme mít drtičku odpadů, tak výška odpadu bude 40 - 45 cm. Na sifon lze také napojit myčku nádobí. 

 

 

Baterie

BaterieBaterie se k dřezu instaluje pomocí tlakových hadiček, které se napojují na vodovodní řád. Do dřezové skříňky je zapotřebí umístit přívod studené a teplé vody (v případě, že nemáte ohřívač vody), který bude ve výšce 60 cm od podlahy. Pokud jste si zvolili stojánkovou baterii (ne baterie ze zdi nad dřezem), je třeba je umístit tak, aby ramínko baterie dosáhlo do celého prostoru nádoby dřezu. 

Myčka nádobí

Myčka nádobí je závislá pouze na přívodu studenté vody, napojení na odpad a zásuvku elektřiny. Přívod vody a odpad musí být umístěn v dřezové skříňce (ne za samotnou myčku nádobí). Pro myčku nemusíte mít samostatný přívod vody, neboť lze tento přívod ke stojánkové baterii jednoduše osadit rozbočovacím ventilem ("T"). Stejně tak odpad, který nemusí být samostatný, satčí pouze hadici od čerpadla napojit na sifon dřezu. Zásuvka 230 V umistěte kousek od myčky, nejlépe do vedlejší kuchyňské skříňky. Zásuvku nikdy neumisťujte přímo za myčku nádobí. Myčka nádobí by měla mít samostatný elektrický okruh se samostatnými jističem. 

Drtič odpadů

mycí centrumDrtič odpadů instalujeme pod dřez a zároveň musí být připojený k elektrické síti. Pro drtič odpadů proto připravte zásuvku 230 V přímo v dřezové kuchyňské skříňce. Zásuvku umistěte do obkladu poblíž dřezu, ne však nad dřez. Drtič odpadu bude umístěna ve výšce nejvýše 35 - 40 cm. Důležité je, že při větší výšce odpadu nebude drtič fungovat správně!

 

 

 

 

 

Ohřívač vody

Ohřívač vody se většinou instaluje přímo v dřezové skříňce. Jestliže zrovna nemáte stojánkovou baterii, lze ohřívač vody zabudovat do horních kuchyňských skříněk. Při tomto řešení umistěte zásuvku přímo do horní kuchyňské skříňky. Jestliže si zvolíte, že ohřívač vody bude v dřezové skříňce, připravte pro něj zásuvku zde. Opět nezapomeňte, že ohřívač vody má velký příkon a zaujme v dřezové skříňce docela veliký prostor.

Kontaktujte nás

Máte zájem o kuchyni nebo o jiné informace? Pošlete nám požadavek a ozveme se Vám zpět.

Beru na vědomí zpracování osobních údajů. Osobním údajem fyzické osoby je zejména její jméno a příjmení, adresa, e-mail, telefonní číslo, bankovní spojení, IČO a DIČ. Správcem těchto osobních údajů je firma Martin Richtár. Osobní údaje zpracováváme v rozsahu nezbytném pro splnění smlouvy, pro plnění s tím spojených právních povinností a oprávněných zájmů správce. Podrobné informace o zpracovávání osobních údajů naleznete zde.

Reference

  • Jana Hudečková
  • Barbora Škůrková, Havířov
  • Paní Eva Šacherová, Ostrava

Dobrý den, moje sousedka si pořídila novou kuchyň. Jelikož se mi velice líbila, požádala jsem si o kontakt na Vaší firmu a oslovila Vás.Návrh a cenová nabídka byly pro mě přijatelné, tak jsme se domluvili na termínu realizace. Byli jste velice vstřícní a ochotní. Měla jsem požadavek i na zednické práce (posunutí dveří). byla jsem velmi ráda, že mi to Vaši dělníci provedli. S dělníky jsem byla velmi spokojená, byli pracovití, spolehliví a odvedli dobrou práci. Tuto firmu určitě doporučuji! Cenově výhodná a spolehlivá.

Protože nová kuchyňská linka měla být dárkem mým rodičům k dvacetiletému výročí jejích svatby, hledala jsem firmu, která celou kuchyň nejen vyrobí a namontuje, ale také a to především firmu, která kuchyň vyrobí a namontuje opravdu v termínu, kdy budou rodiče týden na chalupě. Jsem ráda, že jsem dala na doporučení a vše se povedlo.

Vybrat si tu správnou firmu pro svou novou kuchyň je velmi těžké, asi jako výhra ve sportce. Zvláště když máte samé špatné zkušenosti svých známých. Já se trefila. Velkou předností této firmy vidím v tom, že pánové kteří k nám přišli montovat naši novou kuchyňskou linku ve sjednaném termínů se věnovali jenom nám, neodbíhali k jiným svým souběžně realizovaným zakázkám, neodcházeli hned po ránu se slovy „něco nám chybí, přijedeme zítra“ a hlavně akutně řešili nepředvídatelné problémy, které se vyskytovaly v průběhu prací jako například úprava elektrikářem špatně umístěných zásuvek, nebo položení PVC, když smluvený podlahář nedorazil.

Všechny reference