Chci originální design kuchyně od architekta

Zjistit více

Umísťování kuchyňských spotřebičů

Správné umístění kuchyňských spotřebičů se řídí několika pravidly.

Při navrhování kuchyně postupujeme takto:

správné umístění kuchyňských spotřebičůNa kraj celé kuchyňské sestavy postavíme chladničku = je to hlavně z toho důvodu, neboť by výška chladničky umístněná uprostřed kuchyňské sestavy působila příliš rušivě a rozbíjela tak celou pracovní plochu. 

Na obrázku je naše moderní kuchyň Elegant malina. 

Jestliže uvažujete o dalších vysokých skříních, např. zvýšenou troubu s mikrovlnkou, popřípadě vysokou potravinovou spíž, umístěte vždy tyto skříně pohromady s ostatními vysokými skříněmi.

Nemyslete si, že vysoké skříně na obou stranách kuchyňské linky budou vypadat efektně - určitě ně! Vyvarujte se tedy postavení jednoho komínu na jednu stranu místnosti a druhý komín na druhou stranu. Takto bude kuchyň vypadat příliš sevřeně. 

Jestliže nemáte místo na více vysokých skříní pohromadě, zvolte polovysoké kuchyňské skříně, které nepůsobí tak masivně jako vysoké skříně skříně. 

 Varné centrum a jeho umístění

varné centrumVarné centrum se skládá ze dvou části, tj. varná deska a digestoř. Varné centrum umistětě tak, aby Vám po obou stranách varné desky vznikl manipulační prostor. Vzniklou odkládací plochu určitě oceníte při vaření a časem byste tento prostor postrádali. Pro tuto odkládací část si ponechte alespoň 40-60 cm.  

Mycí centrum a jeho umístění

Mycí centrum obsahuje dřez a myčku nádobí. Důležité je vědět, že mezi varnou deskou a dřezem by měla vzniknout hlavní pracovní plocha, která by měla být alespoň 120 cm. Takové uspořádaní je praktické hlavně z toho důvodu, neboť budete moci po jedné ruce potraviny umýt, nakrájet a hned vedle je dát do hrnce. Po druhé straně dřezu by rovněž měla vzniknout plocha alespoň 40-60 cm.

Je jasné, že jste zvyklí na menší prostory a chcete se držet svého uspořádaní, na které jste zvyklí, ale věřte, že na lepší si člověk zvyká velmi rychle.

Erogonomii kuchyně se snažíme navrhovat tak, aby vaření pro Vás bylo co nejpříjemnější a snadné.  

Kontaktujte nás

Máte zájem o kuchyni nebo o jiné informace? Pošlete nám požadavek a ozveme se Vám zpět.

Beru na vědomí zpracování osobních údajů. Osobním údajem fyzické osoby je zejména její jméno a příjmení, adresa, e-mail, telefonní číslo, bankovní spojení, IČO a DIČ. Správcem těchto osobních údajů je firma Martin Richtár. Osobní údaje zpracováváme v rozsahu nezbytném pro splnění smlouvy, pro plnění s tím spojených právních povinností a oprávněných zájmů správce. Podrobné informace o zpracovávání osobních údajů naleznete zde.

Reference

  • Jana Hudečková
  • Barbora Škůrková, Havířov
  • Paní Eva Šacherová, Ostrava

Dobrý den, moje sousedka si pořídila novou kuchyň. Jelikož se mi velice líbila, požádala jsem si o kontakt na Vaší firmu a oslovila Vás.Návrh a cenová nabídka byly pro mě přijatelné, tak jsme se domluvili na termínu realizace. Byli jste velice vstřícní a ochotní. Měla jsem požadavek i na zednické práce (posunutí dveří). byla jsem velmi ráda, že mi to Vaši dělníci provedli. S dělníky jsem byla velmi spokojená, byli pracovití, spolehliví a odvedli dobrou práci. Tuto firmu určitě doporučuji! Cenově výhodná a spolehlivá.

Protože nová kuchyňská linka měla být dárkem mým rodičům k dvacetiletému výročí jejích svatby, hledala jsem firmu, která celou kuchyň nejen vyrobí a namontuje, ale také a to především firmu, která kuchyň vyrobí a namontuje opravdu v termínu, kdy budou rodiče týden na chalupě. Jsem ráda, že jsem dala na doporučení a vše se povedlo.

Vybrat si tu správnou firmu pro svou novou kuchyň je velmi těžké, asi jako výhra ve sportce. Zvláště když máte samé špatné zkušenosti svých známých. Já se trefila. Velkou předností této firmy vidím v tom, že pánové kteří k nám přišli montovat naši novou kuchyňskou linku ve sjednaném termínů se věnovali jenom nám, neodbíhali k jiným svým souběžně realizovaným zakázkám, neodcházeli hned po ránu se slovy „něco nám chybí, přijedeme zítra“ a hlavně akutně řešili nepředvídatelné problémy, které se vyskytovaly v průběhu prací jako například úprava elektrikářem špatně umístěných zásuvek, nebo položení PVC, když smluvený podlahář nedorazil.

Všechny reference