Chci originální design kuchyně od architekta

Zjistit více

Jak se věci jmenují

Formaldehyd

Formaldehyd je jednou ze složek použitých při výrobě dřevotřískových a polotvrdých vláknitých MDF desek. Tato látka se nachází v živých buňkách a je také vedlejším produktem spalování fosilních paliv a cigaret. Není nebezpečný pro životní prostředí, ale řadí se mezi dráždivé látky a mohl by způsobit alergické reakce, včetně bolestí hlavy a dýchacích problémů.

Dřevovláknité desky

Zadní panely skříněk jsou vyrobeny z dřevovláknitých desek. Při výrobě dřevovláknitých desek je dřevo drceno mnohem jemněji než u dřevotřískových desek a je stlačováno za vysokých teplot do tvaru desek. Dřevěná vlákna jsou spojena přírodními dřevěnými tmely, a proto nejsou potřeba lepidla. Vzhledem k tomu, že při výrobě nezůstává žádný dřevěný odpad a nepoužívá se žádné lepidlo, jedná se o výrobek velice šetrný k životnímu prostředí

Masivní dřevo

Masivní dřevo je přírodní materiál získaný z kmenů stromů. Každý druh stromu má své odlišné vlastnosti. Například dubové dřevo je velice tvrdé a pevné - ideální pro výrobu pevných konstrukcí nebo odolného nábytku. Bukové dřevo má dlouhá nepřerušovaná vlákna, díky kterým je vhodné pro ohýbání a tvarování. Vlákna každého stromu jsou jedinečná a barva dřeva postupně časem tmavne a stává se sytější.

Masivní dřevo dělíme na dva typy - tvrdé dřevo a měkké dřevo. Tyto termíny se týkají tvrdosti a pevnosti struktury dřeva a určují účel, ke kterému lze daný typ dřeva použít. Tvrdé dřevo většinou obecně pochází z listnatých stromů jako je dub a buk a je velice pevné a odolné vůči nárazu. Měkké dřevo je z jehličnatých stromů jako jsou borovice a mnohem snáze se řeže a drtí. Tento typ dřeva může být taktéž pevný, ale vždy bude náchylný k promáčknutí po nárazu.

Dřevěná dýha

Dřevěná dýha je tenký list dřeva používaný jako povrch pro panely a římsy. Dřevotřískové desky potažené dýhou vytvářejí dojem masivního dřeva a zároveň jsou mnohem flexibilnější a levnější. Panely potažené dýhou jsou často kombinovány s masivním dřevem pro využití výhod obou materiálů.

Sklo

Sklo je pevné, lehké a je vyrobeno z přírodních materiálů. Většina skla používaného v sortimentu IKEA je pro větší bezpečnost temperována. Temperované sklo je velice pevné, ale při rozbití se roztříští na malé tupé kousky. Sklo se velmi snadno čistí a kuchyňským dvířkům dodává odlišný a atraktivní vzhled.

Melamin

Melamin je tvořen z mnoha vrstev speciálního papíru, které jsou spojeny pryskyřicí za použití extrémního tlaku a tepla. Může být vyráběn v široké škále barev, vzorů a textur, je tvrdý, trvanlivý a odolný vůči nárazu, skvrnám a poškrábání. Je odolný také vůči potravinám a chemikáliím používaným v domácnosti a snadno se udržuje a čistí. Tento laminát je nejčastěji využívanou povrchovou úpravou pracovních kuchyňských desek.

Fólie

Fólie je tenká vrstva plastu, a upraveného papíru nebo kovu, která se přilepí k deskám. Konečný povrch desek je zakončen pomocí plastových lemovacích pásků. Folie může být použita i na tvarované povrchy jako jsou římsy a lišty.

Kontaktujte nás

Máte zájem o kuchyni nebo o jiné informace? Pošlete nám požadavek a ozveme se Vám zpět.

Beru na vědomí zpracování osobních údajů. Osobním údajem fyzické osoby je zejména její jméno a příjmení, adresa, e-mail, telefonní číslo, bankovní spojení, IČO a DIČ. Správcem těchto osobních údajů je firma Martin Richtár. Osobní údaje zpracováváme v rozsahu nezbytném pro splnění smlouvy, pro plnění s tím spojených právních povinností a oprávněných zájmů správce. Podrobné informace o zpracovávání osobních údajů naleznete zde.

Reference

  • Jana Hudečková
  • Barbora Škůrková, Havířov
  • Paní Eva Šacherová, Ostrava

Dobrý den, moje sousedka si pořídila novou kuchyň. Jelikož se mi velice líbila, požádala jsem si o kontakt na Vaší firmu a oslovila Vás.Návrh a cenová nabídka byly pro mě přijatelné, tak jsme se domluvili na termínu realizace. Byli jste velice vstřícní a ochotní. Měla jsem požadavek i na zednické práce (posunutí dveří). byla jsem velmi ráda, že mi to Vaši dělníci provedli. S dělníky jsem byla velmi spokojená, byli pracovití, spolehliví a odvedli dobrou práci. Tuto firmu určitě doporučuji! Cenově výhodná a spolehlivá.

Protože nová kuchyňská linka měla být dárkem mým rodičům k dvacetiletému výročí jejích svatby, hledala jsem firmu, která celou kuchyň nejen vyrobí a namontuje, ale také a to především firmu, která kuchyň vyrobí a namontuje opravdu v termínu, kdy budou rodiče týden na chalupě. Jsem ráda, že jsem dala na doporučení a vše se povedlo.

Vybrat si tu správnou firmu pro svou novou kuchyň je velmi těžké, asi jako výhra ve sportce. Zvláště když máte samé špatné zkušenosti svých známých. Já se trefila. Velkou předností této firmy vidím v tom, že pánové kteří k nám přišli montovat naši novou kuchyňskou linku ve sjednaném termínů se věnovali jenom nám, neodbíhali k jiným svým souběžně realizovaným zakázkám, neodcházeli hned po ránu se slovy „něco nám chybí, přijedeme zítra“ a hlavně akutně řešili nepředvídatelné problémy, které se vyskytovaly v průběhu prací jako například úprava elektrikářem špatně umístěných zásuvek, nebo položení PVC, když smluvený podlahář nedorazil.

Všechny reference