Chci originální design kuchyně od architekta

Zjistit více

Dvířka kuchyně z dýhy/masivu

Masiv je přírodní materiál pro náročné

kuchyně z dýhy/masivuKdyž se řekne masiv, mnoho z nás si představí domov a přírodu. Kuchyňské sestavy z masivu si nechávají vyrábět buď náročnější klienti, nebo ti, kteří si domov nedovedou představit jinak než pouze z přírodních materiálů. Výrobci kuchyní nabízejí často dýhované kuchyně, ne kuchyně přímo z masivu. Velikou výhodou dýhy je, že vypadá stejně jako masiv a je stabilnější a to z důvodu dřevovláknité desky. Druhou nespornou výhodou je, že je dýha levnější a lehčí než masiv. 

Jestliže se však rozhodnute pouze pro masiv, mějte na paměti, že dubový masiv mnohdy znamená dubová dýha nanesená na smrkové masivní nosné desce. Ve výsledku máte celomasivní kuchyň, ne však masivní dubová, neboť masivní dubová kuchyň by byla velmi drahá a těžká. Co se korpusů týče, tak jsou většinou vyráběny z lamina.

Na trhu máme širokou nabídku dřevin, kterými mohou být olše, buk, třešeň, dřeviny exotických ořechů, třešní či exotické tropické zebrano nebo wenge. Nejčastější metodou úpravou dýhy je lakování či moření dýhy, avšak se můžeme setkat s nákladnější metodou, jako je kartáčování a barvení dýhy.

Dřevo jako přírodní materiálMnoho z vás si může myslet, že dýhované kuchyně patří ke kuchyním rustikálním či kuchyním klasickým, nicméně dýhovaná kuchyň může být ryze moderní, např. kombinace exotické dýhy a laku. 

Výhody kuchyňských dvířek z dýhy

 • přírodní materiál (věštinou se používá mikrodýha)
 • široká nabídka odstínů moření
 • možnost výroby prvků do oblouku (ohýbání dřeva)
 • vysoká estetická hodnota
 • časem získání patiny (rustikální kuchyně)
 • dřevo je částečně opravitelné (dvířko lze přebrousit a znovu přelakovat)

Nevýhody kuchyňských dvířek z dýhy

 • náročná údržba - nutné pravidelně provádět údržbu pomocí přípravku na dřevo
 • vysoká cena dvířek kuchyně
 • barva dřeva i přes použití kvalitních laků tmavne

Kontaktujte nás

Máte zájem o kuchyni nebo o jiné informace? Pošlete nám požadavek a ozveme se Vám zpět.

Beru na vědomí zpracování osobních údajů. Osobním údajem fyzické osoby je zejména její jméno a příjmení, adresa, e-mail, telefonní číslo, bankovní spojení, IČO a DIČ. Správcem těchto osobních údajů je firma Martin Richtár. Osobní údaje zpracováváme v rozsahu nezbytném pro splnění smlouvy, pro plnění s tím spojených právních povinností a oprávněných zájmů správce. Podrobné informace o zpracovávání osobních údajů naleznete zde.

Reference

 • Jana Hudečková
 • Barbora Škůrková, Havířov
 • Paní Eva Šacherová, Ostrava

Dobrý den, moje sousedka si pořídila novou kuchyň. Jelikož se mi velice líbila, požádala jsem si o kontakt na Vaší firmu a oslovila Vás.Návrh a cenová nabídka byly pro mě přijatelné, tak jsme se domluvili na termínu realizace. Byli jste velice vstřícní a ochotní. Měla jsem požadavek i na zednické práce (posunutí dveří). byla jsem velmi ráda, že mi to Vaši dělníci provedli. S dělníky jsem byla velmi spokojená, byli pracovití, spolehliví a odvedli dobrou práci. Tuto firmu určitě doporučuji! Cenově výhodná a spolehlivá.

Protože nová kuchyňská linka měla být dárkem mým rodičům k dvacetiletému výročí jejích svatby, hledala jsem firmu, která celou kuchyň nejen vyrobí a namontuje, ale také a to především firmu, která kuchyň vyrobí a namontuje opravdu v termínu, kdy budou rodiče týden na chalupě. Jsem ráda, že jsem dala na doporučení a vše se povedlo.

Vybrat si tu správnou firmu pro svou novou kuchyň je velmi těžké, asi jako výhra ve sportce. Zvláště když máte samé špatné zkušenosti svých známých. Já se trefila. Velkou předností této firmy vidím v tom, že pánové kteří k nám přišli montovat naši novou kuchyňskou linku ve sjednaném termínů se věnovali jenom nám, neodbíhali k jiným svým souběžně realizovaným zakázkám, neodcházeli hned po ránu se slovy „něco nám chybí, přijedeme zítra“ a hlavně akutně řešili nepředvídatelné problémy, které se vyskytovaly v průběhu prací jako například úprava elektrikářem špatně umístěných zásuvek, nebo položení PVC, když smluvený podlahář nedorazil.

Všechny reference