Martin Richtár
Klegova 70, 700 30
Ostrava-Hrabůvka
Tel.: +420 724 484 550

Mohlo by Vás zajímat
Aktuality
Romantický víkend ke každé kuchyni pro Novomanželé!

Pro všechny novomanželé, kteří si u nás nechají zhotovit kuchyň, darujeme romantický víkend na Zámku. 

K naší kuchyni na míru 3.000 Kč na léky.

Dárek k Vaší nové kuchyni! Pro naše nové zákazníky ve věku 50 let a výše darujeme poukázku v hodnotě 3.000 Kč na léky či vitamíny. 

Akce! Dřez + baterie ZDARMA!

V rámci naší kuchyně dostanete ke každému dřezu baterii ZDARMA.

Ušetřete na své kuchyni 7.000 Kč!

Dnes Vám garantujeme, že s naší kuchyní máte kuchyňská dvířka LAK za cenu kuchyňských fóliovaných dvířek!

Jak se věci jmenují

Formaldehyd

Formaldehyd je jednou ze složek použitých při výrobě dřevotřískových a polotvrdých vláknitých MDF desek. Tato látka se nachází v živých buňkách a je také vedlejším produktem spalování fosilních paliv a cigaret. Není nebezpečný pro životní prostředí, ale řadí se mezi dráždivé látky a mohl by způsobit alergické reakce, včetně bolestí hlavy a dýchacích problémů.

Dřevovláknité desky

Zadní panely skříněk jsou vyrobeny z dřevovláknitých desek. Při výrobě dřevovláknitých desek je dřevo drceno mnohem jemněji než u dřevotřískových desek a je stlačováno za vysokých teplot do tvaru desek. Dřevěná vlákna jsou spojena přírodními dřevěnými tmely, a proto nejsou potřeba lepidla. Vzhledem k tomu, že při výrobě nezůstává žádný dřevěný odpad a nepoužívá se žádné lepidlo, jedná se o výrobek velice šetrný k životnímu prostředí

Masivní dřevo

Masivní dřevo je přírodní materiál získaný z kmenů stromů. Každý druh stromu má své odlišné vlastnosti. Například dubové dřevo je velice tvrdé a pevné - ideální pro výrobu pevných konstrukcí nebo odolného nábytku. Bukové dřevo má dlouhá nepřerušovaná vlákna, díky kterým je vhodné pro ohýbání a tvarování. Vlákna každého stromu jsou jedinečná a barva dřeva postupně časem tmavne a stává se sytější.

Masivní dřevo dělíme na dva typy - tvrdé dřevo a měkké dřevo. Tyto termíny se týkají tvrdosti a pevnosti struktury dřeva a určují účel, ke kterému lze daný typ dřeva použít. Tvrdé dřevo většinou obecně pochází z listnatých stromů jako je dub a buk a je velice pevné a odolné vůči nárazu. Měkké dřevo je z jehličnatých stromů jako jsou borovice a mnohem snáze se řeže a drtí. Tento typ dřeva může být taktéž pevný, ale vždy bude náchylný k promáčknutí po nárazu.

Dřevěná dýha

Dřevěná dýha je tenký list dřeva používaný jako povrch pro panely a římsy. Dřevotřískové desky potažené dýhou vytvářejí dojem masivního dřeva a zároveň jsou mnohem flexibilnější a levnější. Panely potažené dýhou jsou často kombinovány s masivním dřevem pro využití výhod obou materiálů.

Sklo

Sklo je pevné, lehké a je vyrobeno z přírodních materiálů. Většina skla používaného v sortimentu IKEA je pro větší bezpečnost temperována. Temperované sklo je velice pevné, ale při rozbití se roztříští na malé tupé kousky. Sklo se velmi snadno čistí a kuchyňským dvířkům dodává odlišný a atraktivní vzhled.

Melamin

Melamin je tvořen z mnoha vrstev speciálního papíru, které jsou spojeny pryskyřicí za použití extrémního tlaku a tepla. Může být vyráběn v široké škále barev, vzorů a textur, je tvrdý, trvanlivý a odolný vůči nárazu, skvrnám a poškrábání. Je odolný také vůči potravinám a chemikáliím používaným v domácnosti a snadno se udržuje a čistí. Tento laminát je nejčastěji využívanou povrchovou úpravou pracovních kuchyňských desek.

Fólie

Fólie je tenká vrstva plastu, a upraveného papíru nebo kovu, která se přilepí k deskám. Konečný povrch desek je zakončen pomocí plastových lemovacích pásků. Folie může být použita i na tvarované povrchy jako jsou římsy a lišty.

Doporučit stránky

Líbí se vám naše práce? Doporučte nás svým známým nebo svým obchodním partnerům.

Vaše jméno !
E-mail příjemce !

Ochrana proti spamu. Kolik je dvakrát tři?

Rychlý kontakt

Martin Richtár
Klegova 70, 700 30
Ostrava-Hrabůvka
Tel.: +420 724 484 550

Copyright © 2012  Kuchyně jinak | Created by Webové studio Xlibris.cz . Kancelařský nábytek