Martin Richtár
Klegova 70, 700 30
Ostrava-Hrabůvka
Tel.: +420 724 484 550

Mohlo by Vás zajímat
Aktuality
Romantický víkend ke každé kuchyni pro Novomanželé!

Pro všechny novomanželé, kteří si u nás nechají zhotovit kuchyň, darujeme romantický víkend na Zámku. 

K naší kuchyni na míru 3.000 Kč na léky.

Dárek k Vaší nové kuchyni! Pro naše nové zákazníky ve věku 50 let a výše darujeme poukázku v hodnotě 3.000 Kč na léky či vitamíny. 

Akce! Dřez + baterie ZDARMA!

V rámci naší kuchyně dostanete ke každému dřezu baterii ZDARMA.

Ušetřete na své kuchyni 7.000 Kč!

Dnes Vám garantujeme, že s naší kuchyní máte kuchyňská dvířka LAK za cenu kuchyňských fóliovaných dvířek!

Barový pult

Barový pult - K jakému účelu jsou určeny bary v kuchyni?

Barový pult slouží především jako dělící prvek mezi kuchyní a jídelnou, popř. obývacím pokojem. Jakou další funkci může takový barový pult mít? Co takhle využít barový pult k posezení "na vysoké noze"? Výhodou je, že se bary hodí k jakémukoli stylu kuchyně. Je však nutné vybrat takový barový pult, který odpovídá stylu vaší kuchyně. 

Jaká je optimální výška, délka a hloubka barového pultu?

Barový pult

  • Optimální výška barového pultu je v rozmezí od 110 - 115 cm (k této výšce jsou vyráběny barové stoličky, která jsou vysoké cca 75 cm). 
  • Optimální délka barového pultu je 150 cm.
  • Optimální hloubka barového pultu je 40 cm.


Barový pult zděný

Jeden z možných typů barového pultu je zděný barový pult, na který se většinou umisťuje barová deska, popřípadě je zídka doplněna světelnou rampou. Tato zídka je samostatná, a proto ji můžeme obložit buď dřevem, lícovými cihlami, nebo omítkou. 

Barový pult složený z nábytkových komponentů

Druhou možností barového pultu je barový pult, který je poskládaný z nábytkových komponentů kuchyně. Tento barvoý pult má lehkou rozebíratelnou konstrukci a většinou se jedná o spodní skříňky, na kterých je pomocí barových nohou připevněna horní pracovní deska. Barové nohy jsou nabízeny dřevěné, kovové, rovné, šikmé a v různých povrchových úpravách.

Barové desky mohou být z identického materiálu jako je pracovní deska. Mohou být ze dřeva či jeho imitace, kamenné nebo dokonce skleněné. Nezapomeňte materiál barové desky vždy přizpůsobit stylu kuchyně. Tím myslíme, že k rustikální kuchyní se hodí spíše dřevo či kámen. V moderní kuchyni jsou často použity skla v různých úpravách. 

Osvětlení barového pultu

Nezapomeňte k barovému pultu pořídit nějaké vhodné osvětlení. V dnešní době je nabídka osvětlení velice pestrá a můžete si vybrat z nejrůznějších tvarů, velikostí a designů svítidel. V nabídce máme nespočet moderních, rustikálních či klasických světel.

K barovému pultu se krásně hodí rampa s bodovým osvětlením, nebo si můžete také vybrat hezké designové světlo, jako je podlouhlá zářivka či více menších lamp. Tím se barový pult opticky uzavře shora a vytvoří tak požadovaný předěl. Světlo je efektní hlavně ve tmě a dodá baru zajímavý interiérový prvek. 

Doporučit stránky

Líbí se vám naše práce? Doporučte nás svým známým nebo svým obchodním partnerům.

Vaše jméno !
E-mail příjemce !

Ochrana proti spamu. Kolik je dvakrát tři?

Rychlý kontakt

Martin Richtár
Klegova 70, 700 30
Ostrava-Hrabůvka
Tel.: +420 724 484 550

Copyright © 2012  Kuchyně jinak | Created by Webové studio Xlibris.cz . Kancelařský nábytek